FOSS
FOSS

Vacancies at FOSS

Labortechnikus

Published: 2019-07-24
Department
Soft Flow
Ürögi Fasor 2/A
7634  Pécs

Contact
Németh Viktória
+36 20 973 4275

Country
Hungary

Biotechnológiai kutatás–fejlesztésben élen járó vállalkozásunk innovatív projektjeihez keresünk tehetséges, elkötelezett munkatársakat, folyamatosan bővülő pécsi telephelyünkre, az alábbi pozícióba:

A munka: Általános laborműködést érintő feladatok ellátása. Rutin és speciális kísérleti munka végzése sejt- és molekuláris biológia laboratóriumokban, illetve a preparatív kémiai laboratóriumokban.

A munkavállaló feladatai:

  • Részt vesz sejt- és molekuláris biológiai illetve preparatív kémiai laboratóriumi kutatási feladatok elvégzésében
  • Vezeti és frissíti a laboratóriumi kísérletek dokumentálását, nyilvántartásokat, standard műveleti előírásokat készít
  • Részt vesz a laboratóriumi vegyszer és készülék beszerzésekben
  • A kísérleti tervek előírások szerinti kivitelezése
  • Az ISO rendszer gyakorlatának megfelelő laborműködés és karbantartás biztosítása

A jelölttel szemben támasztott elvárások

  • Gyakorlati tapasztalat pufferek, reagensek és médiumok készítésében sejtbiológiai vagy kémiai felhasználásra
  • Tapasztalat laboratóriumi dokumentációs rendszerek és eljárások alkalmazásában
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeretek (Word, Excel, PowerPoint)
  • Szakirányú középfokú végzettség (előny: vegyésztechnikus)
  • Precíz, önálló munkavégzés
  • Tapasztalat steril munkavégzésben előnyt jelent
  • Társalgási szintű angol nyelvtudás előnyt jelent
  • Aktív, laboratóriumi munkában szerzett 1-2 éves tapasztalat előnyt jelent

 Előnyt jelent

  • A steril technikák és általános sejttenyésztési módszerek magabiztos használata
  • Molekuláris biológiai eljárások, bakteriális fehérje és/vagy DNS-elemzési technikák ismerete
  • Immunkémiai módszerek terén gyakorlati tapasztalat (pl.: ELISA vagy áramlási citometria
  • Tapasztalat HPLC vagy hagyományos fehérje tisztítási módszerek alkalmazásában (pl.: ioncserélő és affinitáskromatográfia)
  • Társalgási szintű szóbeli és írásbeli angol nyelvtudás
  • Az immunanalitikai fejlesztések területén szerzett gyakorlati laboratóriumi tapasztalat

Amit kínálunk

  • Nemzetközi projektekben való részvétel
  • Versenyképes jövedelem és juttatások
  • Kihívásokkal teli, változatos munkakör
  • Folyamatos tanulási és fejlődési lehetőség
  • Költözés esetén 3 hónapig biztosított szállás

Munkavégzés helye: Pécs

A lenti linkre kattintva küldje el jelentkezését hozzánk.

A pályázatok elbírálása a jelentkezők szakmai tapasztalata és képzettsége alapján történik, függetlenül faji, nemzetiségi, etnikai, vallási hovatartozástól, nemi, szexuális orientációtól, családi állapottól, életkortól.

További tájékoztatás kérhető:

Németh Viktória +36 20 973 4275

Minden pályázatot kizárólag a munkaköri profilhoz mérten bírálunk el, származás, nemzetiség, állampolgárság, nem, gender, szexuális orientáció, fogyatékosság, családi állapot, életkor, vallási meggyőződésre való tekintet nélkül.

Soft Flow-t 1988-ban alapították az USA-ban, majd 1992-ben a cég Magyarországon folytatta tevékenységét. A Soft Flow az áramlási citometria, az élelmiszer és takarmánybiztonság terén vezető biotechnológiai vállalat, több, mint 20 éves tapasztalattal a kutatás fejlesztés terén, a legnagyobb piaci szereplőkkel szorosan együttműködve. A dánia székhelyű FOSS Analytical 2016-ban vásárolta fel a Soft Flow-t. 2017-ben a Soft Flow az Innovatív Márka kategóriában elnyerte a Magyar Brands elismerést.

A Soft Flow mitegy 50 magasan képzett munkavállalót foglalkoztat pécsi telephelyén. A folyamatosan bővülő cég a közeljövőben felépítendő korszerű K+F központjában fogja folytatni működését.

www.softflow.hu.

A FOSS világszinten élen jár az élelmiszerminőséget és biztonságot mérő innovatív analitikai műszerek gyártásában. A FOSS olyan megoldásokat kínál, amely a fogyasztók számára termelt termékek magasz színvonalú minőségének támogatása által biztosítja ügyfelei a fenntartható és profitábilis üzletmenetét.

A világ dinamikus népességnövekedése által generált élelmiszerkereslet 2050-ig 60%-kal fogja növelni az élelmiszerek iránti keresletet. A világ népessége egyre vagyonosabbá válik, a középosztály globális növekedés tovább bővíti az élelmiszer iránti keresletet. Ez az élelmiszertermelőket arra fogja sarkallni, hogy minél hatékonyabban, minél kevesebb veszteséggel hasznosítsák erőforrásaikat. A FOSS rendelkezik azzal a know-how-val, amely a termelőket képessé teszik ezeknek a kihívásoknak a profitábilis és fenntartható orvoslására.

A családi tulajdonban lévő FOSS vállalatot 1956-ban alapították. A cég központja a dániai Hilleroed-ben található, a kutatás-fejlesztés és a termelés a dán és a kínai telephelyeken történik. A FOSS termékek a világ 30 országában jelen lévő kereskedelemi képviseleteken keresztül kerül ügyfeleinkhez. A FOSS mintegy 1500 magasan képzett munkavállalót foglalkoztat világszerte.